Pandurii, trei etape fără înfrângere

Pandurii Târgu Jiu a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 3-1 (1-0), duminică seara, pe Bega. A debutat și George Țucudean în tricoul pandurilor și a și înscris un gol. Gorjenii au deschis scorul după jumătate de oră prin George Țucudean. Atacantul a marcat chiar la debutul său în formația lui Grigoraș. Acesta a fost al 100-lea meci în Liga 1 pentru ex-dinamovist. Bănățenii au egalat în minutul 54 prin Elek. Fotbalistul lui ACS Poli a înscris după un corner executat de Croitoru. În minutul 74, Neagu primește cartonașul galben pentru un fault în careu la Buijs și Obodo execută lovitura de pedeapsă. Scorul final a fost stabilit în prelungirile partidei de Munteanu, care a înscris simplu, la colțul lung. Pandurii e neînvinsă în acest campionat, cu două victorii și un egal, în timp ce Poli a pierdut ambele partide și rămâne cu un pasiv de 14 puncte. (A.P.)