Victorie pentru Pandurii în amicalul de la Filiaşi

Pandurii a ajuns la a cincea partidă de verficare şi a câştigat cu scorul de 3-1 amicalul disputat în week-end, la Filiaşi. Pentru Pandurii au marcat Acosta, Tănăsoiu şi Dumitrecu, iar pentru CSO Fliaşi a înscris fostul pandur Dănescu.

Jucătorii de la Pandurii continuă testele, deşi o parte dintre ei au semnat deja contractele cu clubul. Sâmbătă gorjenii s-au impus în faţa formaţiei de Liga 3, CSO Filiaşi într-un meci jucat pe terenul din Filiaşi.

Pandurii au ajuns la a cincea partidă de verificare a acestei veri iar echipa din Filiaşi a jucat abia al doilea joc amical. Antrenorul Călin Cojocaru a trimis pe teren următoarea echipă: Iovicin – Okeke, Stancu, Sean, Mensah, Corduneanu, Afrim, Rasoveanu, Pleaşcă, Acosta, Obeng. Pe parcursul jocului au mai intrat: Opriţa, Cojocaru, Petre, Lupuleţ, Tănăsoiu, Habet, Dănăricu, Patrik, Dumitrescu.

Antrenorul Mario Găman a folosit următoarea echipă la CSO Filiași: Alex Șerban (’30, Constantinescu; ’60, Mișu) – Dănescu, Calu, Tătaru, Vlad Popa – Pencea, Vâlcică, Rogoveanu – Săulescu, Fotescu, Vespe. La pauză au mai intrat Bubuioc, Simionescu și Fueru, iar din minutul 75: Pârvu, Georgescu, Manolache și câțiva juniori veniți în probe.

CSO Filiași a deschis scorul prin Dănescu, dintr-un penalti (’58) iar Pandurii au marcat apoi de trei ori prin Acosta, Tănăsoiu și Dumitrescu.