Victorii pentru grupele de Juniori C

Grupele de Juniori C ale CSM Târgu Jiu au încheiat săptămâna trecută cu victorii. Echipele pregătite de Alin Poenaru, Florin Popete și Cătălin Trofin s-au impus în confruntările din etapa etapa a 11-a din Campionatul Județean rezervat juniorilor C.

În prima confruntare, cea de sâmbătă, Grupa 2009 a CSM Târgu Jiu a învins grupa similară de la CS Novaci, scor 9-0.

Echipa lui Alin Poenaru și Cătălin Trofin a controlat în totalitate partida. ”A fost un meci la discreția noastră, care demonstrează că rezultatul de la Motru, din etapa trecută, a fost doar un accident, pe care sperăm sa nu-l  mai repetăm”, a declarat după victoria băieților săi, antrenorul Alin Poenaru pentru csmtargujiu.ro.

Pentru CSM Târgu Jiu au marcat: Andrei Vintilescu 2g, Ianis Văcaru 2g, Ianiss Cosacu 1g, Lorenzo Nistor 1g, Darius Holdon 1g, Robert Roșca 1g, Alexandru Gurică 1g.

CSM Târgu Jiu Juniori C -Lot grupa 2009: Rareș Băluță, Raul Bîrsescu, Ștefan Breazu-Imre, Eduard Cămin, Darius Ciocioman, Ianiss Cosacu, Bogdan Croitoru, Marian Dodescu, Ayan Dodescu, Alexandru Fometescu, Ionuț Frățilă, Robert Goșea, Alexandru Gurică, Darius Holdon, Răzvan Manolache, Fabian Mărgineanu, Lorenzo Nistor, Fabian Oiță, Alberto Pîrvu, Robert Roșca, Andrei Stîngaciu, Dragoș Tănăsescu, Ianis Văcaru, Mihai Vasiloiu, Andrei Vintilescu. Antrenori: Alin Poenaru și Cătălin Trofin.

CAMPIONATUL JUDEȚEAN JUNIORI C

EDIȚIA 2023-2024

ETAPA 11

TÂRGU JIU, COMPLEX SPORTIV, TEREN SINTETIC

SÂMBĂTĂ, 23 MARTIE 2024, ORA 16.30

CSM TÂRGU JIU – CS NOVACI 9-0(5-0)

Duminică a fost rândul Grupei 2009 de Juniori C a CSM Târgu Jiu să evolueze în primul joc pe teren propriu din retur. Echipa pregătită de Florin Popete și Cătălin Trofin a reușit victoria după ce, în prima repriză, juniorii CSM Târgu Jiu nu s-au regăsit, iar Jiul Rovinari a profitat de greșelile și de indeciziile celor de la CSM, astfel că echipa din Rovinari a intrat la pauză cu 2-0 pe tabelă. În repriză secundă lucrurile s-au schimbat radical. Meciul a curs într-o singură direcție, spre poarta celor de la Rovinari iar juniorii CSM Târgu Jiu au reușit să înscrie de 5 ori și au mai avut și alte oportunități de a marca, după cum a informat site-ul oficial, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 5-2.

Pentru CSM Târgu Jiu au marcat: David Bucă 2g, Gabriel Ilinca 1g, David Cucu 1g, Lukas Preda 1g.

CSM Târgu Jiu2 Juniori C -Lot grupa 2010: Alexandru Ciocâlteu, Matei Băloi, Mario Ghinea, Tudor Grecu, Mario Gureanu, David Radu, Raul Burleanu, Dragoș Mărășescu, Gabriel Ilinca, David Bucă, Ianis Popete, Giorgio David, Lukas Preda, Rabin Popescu, Bogdan Popescu, David Feroiu, David Cucu. Antrenori: Florin Popete și Cătălin Trofin.