Echipa a doua, tot pe locul I

Pandurii II se menţin pe prima poziţie în seria a V-a a Ligii a III-a după ce au reuşit o nouă victorie în deplasare, la Sânnicolau Mare, unde au învins pe Unirea din localitate cu scorul de 1-0. Echipa lui Gabi Zahiu păstrează prima poziţie din clasament şi se află la cinci puncte avans de ocupanta locului 2, ACU Arad, care în această etapă  a învins tot cu  1-0 pe FC II Timişoara.
Pentru cei de la Pandurii II a înscris atacantul de doar 17 ani, Albert Voinea, un jucător care se află în atenţia lui Sorin Cârţu pentru a fi promovat la echipa mare. Acesta a marcat în minutul 55 din pasa lui Tilincă, reprofilat mijlocaş stânga de către antrenorul Gabi Zahiu. O fază împortantă a meciului a avut loc în minutul 77 când portarul Bănică a apărat o lovitură de la 11 metri. Antrenorul Gabi Zahiu a început jocul în formula Bănică – Dobroiu, Tătaru, Rada, I. Constantin – Stanciu, Bertea, Bugiu, Tilincă – Voinea, Vlăduţi, iar în repriza a doua au mai intrat Fărcăşanu, Iclănzan, Pătraşcu şi Dăianu.