Au remizat cu Partizan Belgrad în ultimul amical din Antalya

În ultimul meci de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Turcia, Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Partizan Belgrad. Partizan este ocupanta locului secund în campionatul Serbiei, la 10 puncte de liderul Steaua Roşie Belgrad.

Ambele goluri ale partidei amicale ce s-a jucat la Belek au fost marcate din penalty. Atacantul Andrija Pavlovic a deschis scorul în minutul 10, dintr-o lovitură de pedeapsă acordată pentru un fault al lui Arlauskis. Deşi craiovenii au avut posesie superioară, marile ocazii le-au ratat sârbii, Arlauskis intervenind de câteva ori în situaţii de „unu la unu” cu atacanţii adverşi. În minutul 75, Ante Roguljic a fost faultat în careul advers, arbitrul de centru a făcut semn ca jocul să continue, dar apoi a dictat penalty, la semnalizarea asistentului. Andrei Ivan a executat lovitura de pedeapsă şi a egalat. Croatul Roguljic a fost cel mai în formă jucător al Craiovei în stagiul din Antalya, el reuşind să marcheze un gol, să ofere două assist-uri şi să obţină un penalty.