Demisie la Pandurii

Antrenorul de la Pandurii Lignitul Târgu Jiu, Tiberiu Bălan, a demisionat după eșecul usturător de sâmbătă, unde gorjenii au fost învinși cu 5-0 de Farul Constanța. Bălan a apucat doar trei meciuri la Pandurii, toate pierdute de gorjeni.

Farul a deschis scorul în min. 3 din lovitură de pedeapsă. Alexandru Stoica a pătruns în careu şi a fost faultat. Bodo Kanda a transformat penalty-ul. Și al doilea gol a venit repede. Ionuţ Stoica a mărit diferenţa pentru Farul în min. 10, după o fază creată de Alexandru Stoica. Trei minute mai târziu era deja 3-0 pentru gazde, Alexandru Stoica finalizând şi el din careu o fază prelungită de atac a ”marinarilor”.

Și celelalte goluri au fost marcate în prima repriză. În min. 32, Antonio Cruceru a transformat cu siguranţă o lovitură de pedeapsă, iar în min. 38 Madikaba Doumbia a şutat plasat din interiorul careului, fără speranţe pentru Mihai Cotolan.