Doar remiză pentru Pandurii

Pandurii a remizat, în deplasare, la UTA, scor 2-2, după ce a condus cu 2-0. Echipa arădeană a întors rezultatul şi a ratat un penalti în ultimele minute. Jocul a început după ce s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele accidentului minier petrecut joi la Lupeni. Pandurii a înscris rapid, în minutul 17, prin Gabriel Dodoi. Oaspeții au aruncat o minge în careu, Scutaru a ezitat să intervină, iar Dodoi a preluat și a înscris. Peste un sfert de oră, Ciprian Rus a majorat scorul din penalti. Arădenii au înscris primul gol în minutul 45, fostul pandur Cătălin Hlistei egalând în minutul 52. UTA a trecut pe lângă victorie, după ce a ratat un penalti în minutul 86. Bogdan Burlă a bătut penaltiul în stânga, aproape de bară, la semi-înălţime, însă Răzvan Stanca a plonjat bine şi a scos în faţă, iar un coechipier a degajat peste poartă. S-a terminat 2-2, iar Pandurii va juca următorul meci în deplasare, la Sportul Snagov.