Ghinion dur pentru Pandurii în ultimul amical al verii !

Pandurii a disputat aseară ultimul amical al verii, în deplasare contra campioanei Ungariei, ETO Gyor. Meciul a debutat groaznic pentru gorjeni. Predescu s-a accidentat destul de serios în minutul 1 şi e suspect de ruptură de ligamente la genunchi. Culmea ghinionului, şi Voiculeţ, înlocuitorul lui Predescu, a părăsit apoi terenul accidentat! Pandurii ar putea pierde astfel două piese cheie înaintea debutului în noul sezon. În meciul cu ungurii, Pandurii s-a impus la capătul a 90 de minute cu 1-0, graţie golului marcat de Matulevicius în minutul 43. Cei doi tehnicieni au decis însă să mai joace încă 30 de minute de prelungiri, probabil pentru a testa şi rezervele. Gyor a înscris în acest răstimp de două ori în minutele 100 şi 122 şi s-a impus în final cu 2-1. Pandurii au revenit deja în ţară şi aşteaptă să afle diseară numele adversarului din turul 2 preliminar Europa League, Levadia Tallinn sau Bala Town.