Micii panduri fac spectacol !

Grupa de copii a pandurilor născuţi în 2003 au câştigat turneul zonal disputat la Tg-Jiu şi s-au calificat la turneul final ce va avea loc la Braşov. Elevii lui Constantin Andriucă s-au impus cu 4-1 cu Girom Albota şi 7-0 cu Kinder Târgovişte în faza grupelor şi cu 2-0 în finala cu CSS Slatina. Roberto Mălăele, fiul fostului fotbalist al pandurilor, Lucian Mălăele, a fost desemnat cel mai tehnic jucător, Cătălin Barcan, de la CSS Slatina, a primit titlul de cel mai bun portar al turneului, iar în clasamentul golgheterilor, prima poziție a fost împărțită de trei jucători: Roberto Mălăele și Denis Bucur, de la Pandurii, și Mihnea Ștefan, de la CSS Slatina, fiecare cu câte patru goluri marcate. „Ştiam că mă calific fără probleme. Ştiu jocul echipei, ştiu pe ce mă bazez, câte antrenamente am făcut, ce copii valoroşi am. Avem şanse foarte mari să fim campioni, de 90 %. E o generaţie foarte bună, talentată, coroborată cu multă muncă. Noi nu am avut vacanţă de 2 ani de zile”, spune antrenorul Constantin Andriucă în sportingorj. Turneul final va avea loc între 11 şi 13 decembrie la Tărlungeni, în judeţul Braşov.