Pandurii, eliminată din Europa League

A început meciul din Europa League, Maccabi-Pandurii, în Israel. Antrenorul Petre Grigoraş i-a dat banderola de căpitan lui Marian Pleaşcă. În tur, Pandurii a fost învinsă cu 3-1.

update: Pandurii a părăsit Europa League după două înfrângeri cu israelienii Maccabi Tel Aviv. Învinşi cu 3-1 în tur, la Severin, gorjenii lui Grigoraş au cedat şi în returul din Israel, scor 1-2. Igiebor a deschis scorul în minutul 24, Pleaşcă a reaprins speranţele cu golul din minutul 57, dar Yossi Benayoun a risipit orice dubiu în minutul 80.

Pandurii: 1. David Lazar - 25. Marian Pleaşcă (căpitan), 4. Jordy Buijs, 6. Nikola Vasiljevic, 3. Gordan Bunoza - 52. Alexandru Răuţă, 17. Andrei Piţian - 5. Valentin Munteanu, 24. Filip Mrzljak, 26. Adelin Pîrcalabu - 11. Ovidiu Herea.

Antrenor: Petre Grigoraş.

Rezerve: 33. Răzvan Stanca - 18. Bogdan Unguruşan, 23. Constantin Grecu, 8. Claudiu Voiculeţ, 70. Armiche Ortega Medina, 77. Rodemis Trifu, 99. Christian Obodo.

Vizualizări: 1,571