Pas greşit pentru campioni

Etapa a treia de la judeţ a adus şi prima surpriză mare. Campionii de la Petrofac Ţicleni nu au reuşit să câştige la Negomir şi au pierdut postura de lider. Şi asta în ciuda faptului că i-au avut în teren pe Adi Popescu, Amzucu sau Buga. Meciul de la Negomir a avut un scenariu halucinant. Petrofac a deschis scorul dar gazdele au întors rezultatul, 2 la 1 în minutul 77. Trupa lui Gabi Răscol egalat însă în minutul 80 şi a preluat conducerea în al doilea minut de prelungiri. Meciul nu a fost gata însă iar cei de la Negomir au făcut 3-3 în ultimul din cele 5 minute de prelungiri arătate de centralul Ion Ţuţurigă. De acest semieşec al celor de la Ţicleni au profitat Ştiinţa Turceni şi Gilortul Tg-Cărbuneşti. Cele două au învins la Băleşti respectiv acasă pe Cruşeţ şi s-au instalat pe primele două poziţii. Etapa următoare aduce primul meci cu greutate al sezonului, Ţicleni versus Cărbuneşti.