Rezervele de la Pandurii, victorie în amical

Antrenorul Edi Iordănescu a decis să pună la treabă jucătorii care au venit prea târziu şi nu s-au antrenat suficient pentru a ajunge la nivelul titularilor. Pandurii a jucat un amical cu o echipă de Liga a III-a, pe care a învins-o cu 2-0.

Pandurii a întâlnit pe Stadionul Municipal echipa FC Hunedoara, formaţie care activează în Liga a treia. La acest meci antrenorul Edi Iordănescu a mizat pe Lazar, Trifu, Piţian, Filippetto, Droppa, Nicoară, Dan Alexandru, Vlad Munteanu, Khalouta şi Wellington, iar pe final de meci, în ultimele zece minute a trimis pe teren şi doi tineri de 17 ani de la Centrul de copii şi juniori, Mihai Ilina şi Alexandru Vodă.
Scorul partidei amicale disputate pe terenul principal din incinta Stadionului Municipal a fost 2-0, la pauză Pandurii conducând cu 1-0 prin golul marcat de Nicoară. În repriza a doua Wellington a marcat cel de-al doilea gol al jocului dintr-o pasă a lui Nicoară. (A.P.)