Universitatea Craiova a luat un punct pe final de meci

Meciul dintre FC Voluntari şi Universitatea Craiova  s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. În etapa a 19-a din Liga 1, echipa lui Laurențiu Reghecampf a reuşit cu greu sa ia un punct pe final de meci.

FC Voluntari și Universitatea Craiova s-au întâlnit sâmbătă seară, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari, în cadrul etapei cu numărul 19 din Liga 1, și au remizat, scor 1-1. După o primă repriză încheiată cu o remiză albă, ilfovenii au reușit să deschidă scorul în fața oltenilor, în minutul 52, după un corner executat de către Vadim Rață, o deviere a lui Armaș și un gol înscris de către Ricardinho. Oltenii au restabilit egalitatea pe finalul partidei, prin reușita lui Ionuț Vînă, din fața careului mic, în minutul 89.

Astfel, FC Voluntari a remizat cu Universitatea Craiova şi rămâne pe poziția a treia în clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte iar oltenii au urcat  pe locul 5, cu 30 de puncte.