Victorie extrem de importantă pentru CSM Târgu Jiu

CSM Târgu Jiu a reuşit să înregistreze o victorie extrem de importantă pe terenul echipei CSM Slatina în meciul disputat duminică, 12 martie, în etapa a 18-a din Liga Florilor. Echipa pregătită de Liviu Andrieş şi Andrei Enache s-a impus cu 25-21, la pauză 12-10.

Începutul jocului a fost extrem de echilibrat în partida de Slatina dar jocul a fost apoi echilibrat de elevele lui Liviu Andrieș care au intrat în avantaj la pauză. Diferența de scor era mai mare înainte de finalul jocului dar gazdele au punctat de trei ori consecutiv, pentru 21-25.

Cea mai bună marcatoare din tabăra gorjeană a fost Alexandra Gavrilă, cu 7 goluri.

CSM Târgu Jiu a înregistrat a 7-a victorie din actuala ediţie de campionat şi a ajuns la 21 de puncte în clasament.

Formația gorjeană a urcat pe locul 9 în Liga Florilor.