Baschet: A treia înfrângere pentru Constantinides

Energia Târgu-Jiu a pierdut confruntarea cu Dinamo Bucureşti, scor 83-77. Fără aportul lui Jamar Diggs, accidentat în sfertul doi, Energia a cedat pe final, într-o partidă în care dinamovistul Pavel Marinov a marcat 27 de puncte, fiind cel mai bun om al meciului. A fost a treia înfrângere consecutivă pentru gruparea gorjeană în actuala stagiune, după patru etape disputate. Elevii lui Antonis Constantinides rămân doar cu victoria din runda inaugurală, în faţa celor de la Phoenix Galaţi.

Gorjenii încep marţi, pe tren propriu, cu Sigal Prishtina din Kosovo, o nouă aventură europeană. O problemă este accidentarea lui Diggs în sfertul doi al meciului. Rămâne de văzut care este problema medicală a lui Diggs şi dacă el poate fi recuperat pentru meciul de marţi. (A.P.)