Chiricheş a fost titular astăzi la Naţionala de tineret şi a jucat 90 de minute

Fundaşul echipei Pandurii, Vlad Chiricheş, a fost astăzi titular la Naţionala de tineret în meciul susţinut în preliminariile Campionatului European de fotbal din 2011, jucând 90 de minute. Echipa naţională de tineret a României a terminat la egalitate meciul de la Sankt Petersburg, scor 0-0, cu reprezentativa similară a Rusiei, în ultimul meci al grupei întâi a preliminariilor pentru Campionatul European din 2011 şi a încheiat  pe primul loc în clasament. România era deja calificată la baraj înaintea acestei întâlniri.

Selecţionerul Emil Săndoi a folosit următoarea formulă de echipă: 1. Lung jr. - 2. Măţel, 5. Găman, 3. Papp, 4. Chiricheş - 7. Hora, 6. Gardoş, 8. Ad. Ionescu (15. Bicfalvi '61), 14. Rusescu (9. L. Ganea '67) - 10. M. Costea (18. Alexe '90), 11. Ioniţă. Atacantul Alexandru Ioniţă a fost eliminat în minutul 29, după ce a primit două cartonaşe galbene.