Ciobotariu a debutat cu un eşec

Noul tehnician al pandurilor a cunoscut eşecul pe banca echipei gorjene chiar de la primul său meci. Ciobotariu nu a făcut multe schimbări în primul unsprezece preferând în atac pe Raskovic ajutat de Dedu. Ambii au jucat bine prima repriză şi au ajuns la poartă, Dedu fiind revelaţia pandurilor prin fazele prin care a pus în pericol poarta adversă, din păcate însă nefginalizate cu gol. Raskovic în schimb a fost marea dezamăgire după ce a ratat un penalti acordat de centralul Tudor la un fault asupra lui Grecu, de asenmnea unul dintre cei mai buni jucători ai pandurilor, acesta având chiar şi o mare ocazie de a marca în prima repriză. Deşi au dominat prima repriză, Pandurii s-au văzut conduşi la pauză cu 1-0 prin golul lui Măldăraşnu, Ilyeş ridicând scorul al 2-0 în minutul 63 cu un şut de la peste 20 de metri care l-a lăsat fără replică pe Stanca. După ce n-au reuşit să înscrie nici din penalti, Raskovic şutând prea slab pentru a-l păcăli pe experimentatul Coman, Pandurii au forţat atacul pe final cu Stromajer şi Tilincă, dar n-au reuşit nici golul de onoare.