Debut fericit pentru grecul Ouzounidis la Craiova

Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Ultimul meci din cupă jucat joi seara, FC Botoșani – Universitatea Craiova, s-a încheiat cu scorul de 0-1.

Debut cu o victorie în primul joc oficial ca antrenor al Universităţii Craiova pentru antrenorul grec Marinos Ouzounidis. Universitatea Craiova este ultima echipă calificată în sferturile Cupei României. Oltenii au dat lovitura încă din minutul 3, prin Alex Cicâldău, care a transformat lovitura de la 11 metri obţinută de Andrei Ivan în primul minut de joc.

Acesta a fost primul meci al lui Marinos Ouzounidis pe banca oltenilor iar Universitatea Craiova porneşte în faza sferturilor drept mare favorită, fiind singura echipă din play-off-ul Ligii 1 calificată în această fază a competiției.

Vizualizări: 1,096