Egal în derby-ul de la București din prima etapă a play-off-ului

FCSB  și Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din prima etapă a play-off-ului. Chiar dacă nu s-au marcat multe goluri meciul de la Arena Națională a fost extrem de spectaculos.

FCSB și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, pe Arena Națională, meciul din prima etapă a play-off-ului acestui sezon de Superliga.

Formația din Bănie a deschis scorul în minutul 32, grație unui gol de excepție reușit de Jovan Markovic. Roș-albaștrii au egalat în minutul 66, grație unei lovituri superbe de cap, semnate de Malcom Edjouma. Pe final de meci a marcat și Koljik dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul 3, cu 30 de puncte, iar Universitatea Craiova pe locul 4, cu 29 de puncte. Ambele echipe riscă să piardă contactul cu liderul Farul Constanța dar și cu CFR Cluj, echipa de pe locul 2.