Energia, eşec la Turda

Echipa de handbal masculin Energia Pandurii și-a întrerupt șirul de victorii. Elevii lui Andrieș au pierdut la Turda la diferență de numai un gol, 25 la 26. Colac peste pupăză, pivotul Paul Giotoiu este suspect de ruptură la tendonul lui Ahile, accidentare survenită în minutul doi al meciului de la Turda. Turdenii au condus şi cu 4 goluri cu câteva minute înainte de final, scor 26-22, însă ratările din situaţie de unu la unu cu portarul puteau să-i coste. ”Pe lângă toate aceste aspecte negative care au influenţat jocul echipei mele pot spune că arbitrajul a fost cel puţin cu semnul întrebării. Din păcate nu am avut schimbări, am jucat doar cu 5-6 jucători, pe inter dreapta l-am folosit pe Mledenciu, un jucător fără experienţă. Ne-au depăşit în primul rând prin faptul că au avut bancă. Cea mai mare pierdere după acest joc nu sunt cele două puncte, ci accidentarea lui Paul Giotoiu”, a precizat Andrieș pentru handbalvolei.ro.