Fotbaliştii, la discuţii cu Ciurel

Jucătorii de la Pandurii vor avea astăzi primul antrenament la Târgu Jiu, după revenirea din cantonamentul din Antalya. Potrivit unor surse, fotbaliştii şi conducerea de la Pandurii au avut o reunire şi aseară, la un local, pentru a le fi prezentat Laurenţiu Ciurel, managerul CE Oltenia, ca principal acţionar.

Antrenamentul de astăzi este programat pentru ora 11.00. Bilanţul cantonamentului din Turcia este unul acceptabil, cu două victorii, o remiză, o înfrângere la scor şi un meci întrerupt în minutul 60, pe fondul nervozităţii din teren. Pandurii a obţinut următoarele rezultate: 1-0 cu FK Zestafoni, 0-0 cu Mlada Boleslav, 1-5 cu Şahtior Doneţk, 1-0 cu Vardar Skopje şi 0-1 cu Cernomoreţ Odessa, ultimul un meci întrerupt în minutul 60. (A.P.)