Hora a adus egalarea

Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Pandurii Târgu Jiu, în ultimul meci al etapei a treia a play-off-ului Ligii I, Pandurii încheind partida în inferioritate numerică după eliminarea lui Nicoară. Gazdele au deschis scorul prin Palici, în minutul 38, oaspeţii reuşind egalarea prin Hora, în minutul 89. Imediat după marcarea golului lui Hora, antrenorul pandurilor, Edward Iordănescu, a fost trimis în tribună. În minutul 90+2, Viorel Nicoară (Pandurii Târgu Jiu) a fost eliminat direct, după ce a reacţionat dur la un fault făcut de Hanca asupra sa. La partida din Şoseaua Ştefan cel Mare au asistat 3.368 de spectatori, dintre care 50 de suporteri ai echipei Pandurii. (A.P.)