Motru la maxim !

Minerul Motru a debutat senzaţional în liga a doua după 7 ani de pauză. În faţa a 800 de spectatori, trupa lui Fane Nanu a demolat o echipă ce nu demult juca în Liga 1, CS Mioveni. Minerul s-a impus cu 4-0, toate cele 4 goluri fiind marcate în prima repriză! Şoo a deschis balul în chiar primul minut, Buciuman a dublat avantajul iar noul sosit de la Pandurii, Daniel Unguru a reuşit o dublă ce a stabilit scorul final. Astfel pentru o etapă, Nanu şi compania pot „uita” de obiectivul stabilit, acela de a evita retrogradarea şi se pot bucura de statutul de lider în seria a II-a a ligii secunde. În aceeaşi serie, FC U Craiova, echipa lui Mititelu, a remizat, 1-1 la Satu Mare.

Minerul Motru – CS Mioveni 4-0 (4-0), Stadion „Minerul”, Motru, spectatori: 800

Au marcat: Șoo (min. 1), Buciuman (26’), Unguru (28’ și 42’)

Minerul: D. Popescu – Trașcă, Dicu, David, Neacșu – Hanu (min. 52 Ștefan), Șoo, Rada, Unguru (74’ Stoenac) – Buciuman (59’ Speroni), Răduca. Antrenor: Ștefan Nanu.

CS Mioveni: Croitoru – Cotigă, Stoica (46’ Pasăre), Olteanu (46’ Negoiță), C. Stan – Popa, Răuță, Năstăsie (75’ Fl. Stan), Biceanu – Ayza, Tănasă. Antrenor: Eftimie Iordan.

Rezultate liga a III-a seria a IV-a, etapa a II-a:

AFCM Reşiţa - Pandurii Tg. Jiu II  1-0  Târbăţ (62)
FC Caransebeş - Millenium Giarmata  3-2   B. Steop (15), Negoescu (21), Gheju (90+4 - pen.) / Leucă (56), Dancia (63)
Vulturii Lugoj - Mama Mia Becicherecu Mic  0-0
Jiul Rovinari - FC Avrig  4-1    Daviţoiu (7), Zamfir (55), Văcar (70), Frăţilescu (80) / Julei (85)
Muncitorul Reşiţa - Ştiinţa Turceni  4-1    Boroiban (1), Costachi (7), C. Chitucea (38), Oncică (63) / Mohora (20)