Nistor: „Nu ne gândim să prindem Steaua !”

Pandurii au părut că prind mesajul transmis de Pustai în vestiar imediat după meci. Nistor spune că nu se gândeşte că ar putea prinde Steaua din urmă, ci doar la îndeplinirea obiectivului. „Sunt 3 puncte foarte importante pentru noi, sperăm să nu ne oprim aici. Avem meci dificil la Oţelul Galaţi, ne întâlnim cu fostul nostru antrenor, domnul Grigoraş, vedem ce va fi. Putem să zicem că golul 2 cu Vaslui a fost norocos, dar la cum s-a jucat prima repriză, putea fi 2 sau 3-0 de la pauză şi meciul ar fi fost jucat. Eram în luptă directă cu Vaslui aşa că am făcut un pas important spre Europa. Noi nu i-am făcut nimic lui Matulevicius, soţia lui poate, nu ştiu (n.r. râde). Nu ne gândim noi să prindem Steaua. Ne gândim să tratăm fiecare meci la victorie şi vedem la sfârşit ce se va întâmpla. Sperăm să mâncăm pizza cu domnul Pustai după fiecare victorie”, spune Nistor despre ultimul obicei implementat la Pandurii.