Pandurii, fără puncte după meciul de la Reşiţa

Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul din etapa a treia a ligii secunde în faţa uneia dintre echipele nou promovate dar aflate pe podium în Liga 2. CSM Reşiţa s-a impus cu scorul de 3-1 în meciul disputat pe teren propriu şi a urcat pe locul trei în clasament. Şi ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul disputat pe teren propriu, la Severin, cu CS Mioveni, scor 0-1.

Pandurii rămâne tot fără puncte în clasament şi după etapa a treia a noului sezon. Echipa lui Adrian Bogoi a început bine meciul de la Reşiţa şi chiar a deschis scorul prin cel mai tânăr jucător de pe teren, Ovidiu Rasoveanu, de doar 16 ani. Acesta a marcat pentru Pandurii în minutul 4, gazdele reuşind însă egalarea după câteva minute prin golul marcat de Daniel Ene. Până la pauză CSM Reşiţa a preluat conducerea pe tabelă, marcatorul fiind gorjeanul Săulescu iar în repriza a doua tot gazdele au reuşit să înscrie în minutul 76 prin acelaşi Daniel Ene.

CSM REŞIŢA - PANDURII TÂRGU JIU         3-1

Stadion: Mircea Chivu (Reşiţa - Caraş Severin);

Arbitru: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică - Sibiu); Asistenţi: Cristian Daniel Ilinca şi Daniela Constantinescu (ambii din Craiova); Rezervă: Vladimir Andrei Nagy (Aiud); Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) şi Dumitru Paraschiv (Drobeta Turnu Severin).

CSM Reşiţa: Zimmermann (cpt.) - Banac, Ehmann, Vasiu, Vădrariu - Breşneni, Danci - Săulescu, Poiană, Dat - D. Ene

Rezerve: Toader - Vlădia, C. Cristea, Andr. Rus, Cioablă, Velici, M. Coman. Antrenor: Leontin Doană

Pandurii: Mih. Cotolan - P. Chiş, Nic. Cotolan, Oiţă, Rob. Bratu - Vasilescu, Trancă (cpt.), Rob. Lică - P. Popescu, Nichifor, Raşoveanu

Rezerve: Al. Opriţa - Vişan, R. Filip, Lu Yuefeng, D. Unguru, Al. Dinu. Antrenor: Adrian Bogoi.

IITORUL PANDURII TÂRGU JIU - CS MIOVENI 0-1

Stadion: Municipal (Drobeta Turnu Severin - Mehedinţi);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa); Asistenţi: Călin Cimponeriu (Lugoj) şi Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa); Rezervă: Marius Daniel Bădoiu (Craiova); Observatori: Ioan Mureşan (Timişoara) şi Traian Marcu (Sibiu).

Viitorul Pandurii: Anca-Trip - Ciul, Yabre, Oros (cpt.), Andr. Dragu - Astafei, Parnău, Negrean, Gîrbiţă - Buia, Bădăuţă
Rezerve: Moga - Al. Pop, Vas. Pop, Hăjmăşan, Balogh, Al. Băican, Porumb
Antrenor: Cristian Lupuţ

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Rob. Ghiţă, Beţa, Celea, Ct. Alexe - R. Costin, Anghelina - Hergheligiu, Cioargă, Coşereanu - Val. Balint
Rezerve: Val. Sima - Albăstroiu, Burnea, Işfan, Rădescu, Măzărache, Massaro
Antrenor: Marius Stoica

Vizualizări: 1,303