Pandurii, meci nul cu CFR

Pandurii a făcut remiză albă duminică seara, pe teren propriu, în compania echipei CFR Cluj.

CFR a avut prima mare ocazie a meciului în min. 17, când şutul lui Jakolis a lovit transversala. Zece minute mai târziu, Matulevicius a avut o ratare notabilă, şutând pe lângă portarul de la CFR. Pandurii ratează în min. 39 un penalti prin Iorga, lovitura fiind obţinută după un fault la Răduţ.

Repriza a doua a început fără Iorga, rămas la cabine, în locul lui fiind introdus în teren Buleică. Ceferistul Deac a avut o ocazie bună în min. 59, dar şutul din careu nu a fost suficient de puternic, iar portarul Stanca a reuşit să prindă mingea. Un minut mai târziu, Matulevicius a şutat sub bară, după o centrare bună a lui Buleică, dar ceferistul Felgueiras a reuşit să respingă. În min. 89, ceferistul Costea a şutat din careu, mingea a fost deviată şi a trecut prin faţa porţii lui Stanca. Pandurii a trecut pe lângă gol în min. 90, când Shalaj a tras puternic de la 20 de metri, Felgueiras a respins în faţă de unde Nistor a şutat puternic puţin pe lângă poarta CFR-ului.

Scorul final a fost 0-0, pe o tabelă care s-a şi stins preţ de câteva minute în prima repriză.