Rădoi, nemulțumit și după a patra victorie consecutivă

Universitatea Craiova s-a impus la limită la Sfântu Gheorghe, scor 1-0 în fața lui Sepsi. Formația pregătită  Mirel Rădoi continuă astfel seria de victorii consecutive, ajungând la patru meciuri fără eșec.

Chiar dacă echipa sa a ajuns la 4 victorii consecutive, Mirel Rădoi s-a arătat nemulțumit de jocul elevilor săi, mai ales pe finalul jocului. ”O primă repriză bună, am avut inițiativa. Repriza a doua au ieșit mult mai deciși, ne-au luat posesia. O victorie care nu e meritată, au avut și două bare și inițiativa în repriza a doua. Eu cred că băieții pot mult mai mult, mai ales pe final de joc. Ne-am apărat mult prea jos și a apărut o disperare care nu cred că avea rost, nu jucam cu titlul pe masă. La nivel de atitudine, nimeni nu le poate reproșa nimic. Prima repriză m-a deranjat, am fost lipsiți de curaj. Suporterii pot să fie mulțumiți de rezultat, eu nu pot să fiu cu jocul din ultimele 15 minute. Sepsi nu a avut o posesie câștigată prin calitatea fotbalului, ci prin poziționare. Mai e de muncă, e prima partidă din campionat în care nu am primit gol. Mai sunt multe de reglat, am întâlnit o echipă foarte bună. Trebuie să ne consolidăm acea poziție, mai sunt 42 de puncte în joc, se poate întâmpla orice. În afară de Farul, nimeni nu e sigur de play-off. E o risipă de energie mare, e clar că va trebui să schimbăm jucători de la meci la meci. E o evaluare continuă a jucătorilor, să vedem cine va rămâne din iarnă”, a declarat  Rădoi după meciul cu Sepsi.