Tătaru şi Al-Ioani, la europenele din Ucraina

Dream Team Târgu Jiu s-a clasat pe locul 4 la cel mai puternic turneu de minifotbal din ţară, Campionatul Național de la Alba Iulia.

Dream Team a încheiat astfel pe locul 4 din 20 de echipe, o performanță remarcabilă pentru o echipă care a venit „să practice un fotbal frumos” la Alba Iulia, după propriile lor mărturisiri. Gorjenii au format un grup unit, atât pe teren cât și în afara lui, și acesta a fost atuul lor la această competiție de înalt nivel.

Ca urmare a evoluțiilor avute la Alba Iulia, acolo unde a fost prezent și antrenorul echipei naționale de minifotbal a României, Marius Mitu, jucătorii Ionuț Tătaru și Ion Al-Ioani au intrat în vederile pentru Campionatul European din Ucraina, 12-18 august, turneu final ce va avea loc la Kiev în Ucraina. (A.A.)

Vizualizări: 2,573