Vezi aici dacă Ştiinţa Turceni a promovat în liga a III-a

Gorjul are încă o echipă în liga a III-a! Ştiinţa Turceni a trecut cu 2-0 de campioana din Hunedoara, Universitatea Petroşani în meciul de baraj disputat astăzi la Reşiţa pe stadionul "Mircea Chivu". Golurile trupei lui Cojocaru au fost marcate repede. Simcea a deschis scorul în minutul 8 iar Apetroaie a transformat un penalty 20 de minute mai târziu şi a tranşat promovarea. Ştiinţa Turceni ajunge astfel în liga a III-a alături de Minerul Mătăsari, Jiul Rovinari sau Pandurii II. Minerul Motru a urcat în această vară în liga a doua. Într-un alt meci disputat tot azi la Motru, campioana din Dolj, AS Podari a zdrobit campioana Mehedinţiului, Recolta Dănceu cu scorul de 9 la 2 şi a promovat şi ea în liga a III-a.