Vezi aici evoluţia scorului în meciul Pandurii - Dinamo

Pandurii şi Dinamo au terminat la egalitate meciul disputat aseară, scor 2-2, după ce gazdele au condus la pauză cu 2-0.

Pandurii au marcat prin Brata '30 şi Orac '43 (penalti), iar oaspeţii au punctat prin Andrei Cristea '84 şi Niculae '88.

Brata a deschis scorul cu un şut puternic de la 12 metri, după ce a preluat mingea pe piept.

Orac a punctat în minutul 43 dintr-un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Helder la Brata.

Andrei Cristea a marcat pentru Dinamo în minutul 84, cu un şut din interiorul careului mare.

În minutul 88, Niculae a egalat, trimiţând mingea în poartă de la trei metri, după un corner executat de pe partea stângă.

Pandurii: 12. M. Popa - 2. Matei, 3. Viera, 21. Chiricheş, 6. Cardoso - 7. Băcilă, 5. Pintilii (20. I. Iordache '86), 28. Menassel, 17. Brata (16. Nistor '55 ) - 8. Orac - 9. Apostu (20. Stromajer '69). Antrenor: Ionuţ Badea.

Dinamo: 23. Naumovski - 16. Helder (9. Niculae '69), 30. Garat, 4. Moţi, 31. Bazzi - 26. Mărgăritescu, 29. N'Doye (7. Munteanu '46) - 22. Torje, 20. Ad. Cristea, 19. L. Ganea (15. Dănciulescu '63) - 17. A. Cristea. Antrenor: Ioan Andone.

Cartonaşe galbene: Orac '28, Brata '51, Pintilii '64, Băcilă '85 / A. Cristea '2, Bazzi '25, Garat '48, Helder '55.

Arbitri: Marius Avram (central) - Micloş Nagy, Octavian Şovre (asistenţi) - Dragoş Istrate (rezervă).

Observatori: Emeric Dembrovschi, Dan Dragoş Crăciun.

La meci au asistat circa 6.000 de spectatori, printre care aproximativ 100 de suporteri ai formaţiei oaspete.