Victorie pentru Pandurii II

Pandurii II Târgu-Jiu a câștigat meciul cu Minerul Mehedinți cu scorul de 2-1. Meciul a fost disputat pe terenul sintetic de la Stadionul Municipal din Târgu Jiu, chiar dacă inițial se zvonise că este prea inundat ca să poată avea loc meciul. Pentru gazde au marcat Cocină (minutul 27) cu o lovitură de cap în urma unui corner, Şendroiu (29′ – penalty), iar pentru echipa vizitatoare a marcat Stanciu (11′ – pen.). De remarcat faptul că echipa a doua a clubului Pandurii a jucat în 10 oameni din minutul 11 atunci când fundaşul Horj a fost eliminat pentru un fault în careu, fază la care oaspeţii au deschis scorul. Oaspeţii din Mehedinţi au rămas şi ei în 10 oameni în minutul 31, un fotbalist primind al doilea cartonaş galben pentru un fault în suprafaţa de pedeapsă. Pandurii II a mai ratat câteva ocazii mari de a marca, în special în prima repriză, dar meciul s-a terminat cu acelaşi scor înregistrat după primele 30 de minute, 2-1. (A.P.)