Victorie pentru Pandurii în primul amical

Pandurii Târgu Jiu a început seria de jocuri de verificare din această iarnă cu o victorie, 2-0 în meciul amical cu formaţia de Liga a III-a Internaţional Băleşti, disputat marţi, pe terenul trei de antrenament din incinta Complexului Sportiv.
În prima parte a meciului au fost trimişi pe teren: Moga – Brânzan, Turda, Lung, Drugă, Skoric, Raiciu, Dănăricu, Şut, Dodoi, Tudoran. Pandurii au condus la pauză cu scorul de 1-0 prin golul marcat de George Tudoran în minutul 35. În partea a doua a jocului, antrenorul Adrian Bogoi a trimis pe teren şi restul jucătorilor din lot, inclusiv cei aflaţi în probe în această perioadă. Scorul final al partidei amicale a fost 2-0, Bogdan Dănăricu înscriind cel de-al doilea gol al meciului în minutul 85.
Următorul joc de verificare pentru Pandurii Târgu Jiu este programat duminică, 28 ianuarie, cu echipa de Liga a IV-a Petrolul Bustuchin. (A.A.)