Victorie spectaculoasă pentru fotbaliștii de la CSM Târgu Jiu

Echipa de fotbal U19 a CSM Târgu Jiu a înregistrat o nouă victorie în play-off-ul Campionatul Național. Juniorii pregătiți de antrenorii Alin Poenaru și Florin Popete au câștigat, pe teren propriu, scor 4-2, meciul disputat contra echipei de juniori a CSS Drobeta Turnu Severin.

Tot pe Municipalul din Târgu Jiu, în play-off-ul juniorilor U17, echipa pregătită de Sorin Vintilescu, grupa U17 a CSM Târgu Jiu, a pierdut, la limită, scor 1-2, contra ACS Luceafărul Drobeta Turnu Severin. Meciurile au contat pentru etapa a 9-a și au fost ultimele partide pe teren propriu pentru cele două echipe de juniori ale CSM Târgu Jiu.

Juniorii pregătiți de Alin Poenaru și Florin Popete au vrut să încheie seria meciurilor de pe teren propriu, din acest sezon, cu o victorie. Au reușit acest lucru la capătul unui meci destul de greu, cu o primă repriză echilibrată, în care gorjenii au reușit să revină pe tabelă, după ce au fost conduși, a anunțat site-ul oficial. Repriza secundă a aparținut echipei din Târgu Jiu, care s-a impus cu 4-2, chiar dacă oaspeții au ratat un penalty. Hattrick-ul lui Mihnea Tutunaru și golul lui Mario Țambu au adus victoria gorjenilor, la ultima reprezentație acasă din acest sezon.

LOT CSM TÂRGU JIU U19: Ionuț Buță, Fabian Bălășoiu, Eduard Trăistaru, Antonio Surcel, Mihăiță Miculicean, Cosmin Detculescu, Albert Filip, Gheorghe Ciortan, Adrian Rasoveanu, Mario Țambu, Albert Cărămidaru, Mihnea Tutunaru, Ștefan Belea, Andrei Poenaru, Alexandru Lăpădat, Dragoș Blaj, Andrei Trancău, Silviu Ilinca, Mario Păunescu. Antrenori: Alin Poenaru și Florin Popete.