Alt meci întrerupt la liga a IV-a !

Etapa şi meciul întrerupt! Asta se întâmplă în fotbalul judeţean din Gorj. Săptămâna trecută, meciul dintre Ştiinţa Hurezani şi Petrofac Ţicleni s-a întrerupt în minutul 52 după ce mai mulţi jucători ai gazdelor l-au agresat pe arbitrul partidei. Acum a fost rândul meciului dintre Inter Bîlteni şi Ştiinţa Turceni să fie întrerupt în minutul 84. De remarcat faptul că atât Petrofac Ţicleni cât şi Ştiinţa Turceni se bat pentru primul loc care duce la barajul de promovare în liga a III-a. Cazul de la Hurezani a fost amânat pentru astăzi, tot atunci când Comisia de Disciplină va judeca şi cazul de la Bîlteni. În urma ultimelor evenimente, conducerea AJF i-a convocat la şedinţă pe reprezentanţii primelor 5 clasate din liga a IV-a. Şedinţa are loc astăzi la ora 14.

Rezultate, Liga a IV-a, etapa a 11-a:

Gilortul Tg-Cărbuneşti – Flacăra Roşia de Amaradia  9-0 (oaspeţii n-au mai intrat pe teren în repriza a doua)

Minerul II Mătăsari – Parângul Sadu                           2-1

Petrolul Stoina – Internaţional Băleşti                1-2

Vulturii Fărcăşeşti – Energetica Tismana           1-0

Viitorul Negomir – Ştiinţa Hurezani                            4-3

Petrofac Ţicleni – Unirea Cruşeţ                         3-0

Inter Bîlteni – Ştiinţa Turceni                             (meci întrerupt în min. 84 la scorul de 1-0)