Au pierdut primul amical

Pandurii au jucat ieri primul meci amical din pre-sezon. Aflaţi la Poiana Braşov în cantonament, elevii lui Grigoraş i-au găsit ca adversari pe proaspăt promovaţii ardeleni de la Gloria Bistriţa. Cele două echipe s-au duelat pe terenul Metrom din Braşov pe o vreme ceva mai suportabilă decât în ultimele zile. Grigoraş a trimis pe teren o formulă foarte apropiată de cea de bază pentru noul sezon care va debuta pe 20 iulie. Noile achiziţii Mamele, Melinte dar şi Matulevicius şi-au găsit loc în echipa de start. Gorjenii n-au găsit însă calea spre gol timp de 90 de minute şi au primit lovitura decisivă în minutul 70, atunci când Grigoraş trimisese pe teren restul jucătorilor din lot. Meciul s-a încheiat 1-0 pentru ardeleni iar pandurii vor mai disputa un singur joc de verificare în acest stagiu, miercuri cu moldovenii de la Milsami Orhei. Stagiul se va încheia pe 28 iunie.