Au pierdut şi la Sibiu

Echipa Energiei de baschet a pierdut meciul disputat luni seara la Sibiu cu scorul de 71 la 75. Gorjenii au pierdut sferturile 1 şi 3,le-au câştigat pe cele cu numărul 2 şi 4, dar nu au putut împiedica eşecul în final. La intrarea în ultimul minut scorul era de 74-71 în favoarea gazdelor, dar Energia nu a mai reuşit nici un punct, Sibiul a mai înscris unul singur, suficient cât să-şi asigure o victorie importantă în lupta pentru play-off. Pentru Energia este cel de-al doilea eşec consecutiv după cel de pe propriul teren contra celor de la U Mobitelco Cluj aşa că nu e chiar linişte în tabăra lui Nini. Echipa părea pe un traseu favorabil spre turneul de play-off dar după aceste două eşecuri nimic nu mai e sigur. Pentru ca Energia să ajungă în play-off trebuie să termine pe unul din primele 8 locuri la finele sezonului.