Baschetbaliștii CSM Târgu Jiu rămân fără victorie în acest sezon

Finalul de an se apropie și echipa de baschet a CSM Târgu Jiu nu a cunoscut încă victoria în acest sezon. În ultima etapă din week-end formația locală a înregistrat o nouă înfrângere în Liga Națională, pe teren propriu, în fața formației CSM Petrolul Ploiești, scor 64-74.

Meciul cu Petrolul Ploiești a contat pentru etapa a 10-a din Liga Națională și a fost ultima confruntare din acest an pe propriul teren. Fără nici o victorie în acest sezon, baschetbaliștii grupării gorjene au ratat o nouă oportunitate de a obține prima victorie din acest sezon. La fel ca în meciul cu CSU Sibiu, baschetbaliștii grupării gorjene au condus ostilitățile în prima parte a jocului și au intrat la vestiare la +6 puncte pe tabelă, scor 38-32. În repriza secundă, echipa din Târgu Jiu s-a menținut în avantaj și a intrat în ultimul sfert cu +3 pe tabelă, scor 56-53. În ultimul act, mai precis în ultimele cinci minute ale jocului, gorjenii au cedat total inițiativa și oaspeții au reușit să se impună la Târgu Jiu iar jocul s-a terminat cu scorul de 64-74.