Constantinides: Suntem foarte dezamăgiți

Energia a pierdut meciul doi din grupa B a EuroChallenge, pe terenul maghiarilor de la Kormend. Echipa gazdă s-a impus cu scorul de 77-76. La finalul meciului antrenorul Energiei, Anotonis Constantinides, s-a declarat dezamăgit. ”Felicitări pentru Kormend. Pot împărți jocul în două părți. În prima parte am jucat rău și fără suflet. Pe parcursul pauzei am vorbit despre greșelile noastre și toată lumea a înțeles că avem mult mai mult de dat pe teren. Am forțat echipa gazdă să facă multe erori, am început să atacăm mult mai bine și în același timp să strângem defensiva. A fost o singură linie subțire între cele două echipe în ultimele 3 sau 4 minute ale jocului. Într-un final am pierdut la un singur punct. Suntem foarte dezamăgiți, dar din aceste motive, baschetul este cel mai frumos sport din lume”, a spus antrenorul cipriot.