Echipele lui Sarcină, pe primul şi ultimul loc

Cele două echipe din Liga a 2-a susţinute financiar de omul de afaceri gorjean Nicolae Sarcină au avut meci direct în prima etapă. ACS Energeticianul a învins cu 4-0 Luceafărul Oradea, instalându-se pe primul loc în clasament. Orădenilor le-a revenit însă ultimul loc în clasament, după prima etapă.

Primul gol al meciului a venit în minutul 27 şi l-a avut ca autor pe Cosmin Neagu. Apoi, combinaţia de toată frumuseţea dintre Nicoară şi Rusu a dus la 2-0, autorul celui de-al doilea gol fiind Vlad Rusu, golgheterul ediţiei trecute a Ligii 2 şi chiar fostul jucător al Luceafărului.

Scorul la pauză a fost 2-0, iar repriza a doua a mai adus două goluri tot în contul gazdelor, ambele marcate de Vlad Rusu. (A.A.)