Egal pentru Pandurii II, eşec usturător pentru Turceni

La nivelul ligii a III-a, Pandurii II a remizat pe teren propriu, 0-0 cu Becicherecu Mic. Meciul a fost dominat de gorjeni dar bănăţenii s-au apărat exact şi au fost aproape să plece cu toate punctele de la Tg-Jiu dacă nu ratau incredibil două ocazii în repriza a doua. Cu Dobroiu din nou titular şi scos la pauză şi cu Băcilă introdus doar în ultimele 30 de minute, pandurii au fost nevoiţi să se mulţumească şi cu un punct. Meciul a marcat şi debutul în antrenorat al fostului jucător al pandurilor, Florin Popete. Începând cu meciul de vineri, Popete este secundul lui Bobby Staicu. Pentru Ştiinţa Turceni însă, saltul de la liga judeţeană la liga a III-a este unul dificil. Ştiinţa a mers în deplasare la una din echipele cu pretenţii din seria a IV-a, FC Caransebeş şi s-a întors cu un sac de goluri! Echipa lui Cojocaru a pierdut cu 0-5 şi rămâne în partea de jos a clasamentului.

Rezultate, liga a III-a, seria a IV-a, etapa a 9-a:

Muncitorul Reşiţa - Vulturii Lugoj 1-1 Vişatovici (23’) / Rogozinaru (90)
FC Caransebeş - Ştiinţa Turceni 5-0 Constantinescu (14), Suru (16), Negoescu (28), Fuchs (72), Bona (80)
AFCM Reşiţa - FC Avrig 3-0 (neprezentare)
Pandurii II Târgu Jiu - Mama Mia Becicherecu Mic 0-0
Millenium Giarmata - FC Hunedoara 3-0 Leuca (25), Jichici (45, 72)

Clasament:

1.FC Caransebeş 21 puncte    2. FC Hunedoara 18 pct.                 3.Millenium Giarmata 18 pct.     4. Pandurii II 15 pct.   5.Becicherecu Mic 12 pct.        6. Vulturii Lugoj 11 pct.                7. FCM Reşiţa 10 pct.   8-9. Muncitorul Reşiţa şi Jiul Rovinari – ambele câte 8 pct.          10. Ştiinţa Turceni 7 pct. 11. FC Avrig 0 pct.        Minerul Mătăsari s-a retras