Fărcăşanu, golgheter pentru Pandurii 2 în amicale

După meciul amical cu FK Sopot, antrenorul Gabi Zahiu a decis să le acorde ieri jucătorilor de la Pandurii2 prima după-amiază liberă, după ce timp de cinci zile au avut câte două antrenament pe e zi sau un antrenament şi un joc amical. Pandurii 2 au susţinut până acum două jocuri de verificare şi mai au programate încă două meciuri în acest stagiu, pe 6 şi 8 februarie cu coreenii de la FC Gangwon şi cu ruşii de la Krylya 2, renunţându-se la amicalul cu Voinţa Sibiu care fusese iniţial programat pe data de 4 februarie. Pandurii 2 a reuşit o victorie şi în cel de-al doilea amical, scor 2-0, în faţa unei formaţii desul de bune din Liga a treia a Serbiei, FK Sopot, echipă din Belgrad care este satelit al celor de la Steaua Roşie. Formaţia de primă ligă din Serbia trimite de regulă tinerii care îi are în vizor pentru promovare la FK Sopot pentru a avea meciuri în perspectiva promovării lor la prima echipă.  Meciul a fost unul disputat  iar Pandurii 2 au reuşit însă să deschidă scorul  destul de repede prin Fărcăşanu care a primit în careu o pasă bună de la Dobroiu în minutul 23. La pauză antrenorul Zahiu a efectuat mai multe schimbări în echipă, trimiţând foarte mulţi jucători tineri în teren. Acelaşi Fărcăşanu a mărit avantajul celor de la Pandurii 2 în minutul 53, fructificând o pasă perfectă venită de la Arrieta, unul dintre cei mai inspiraţi pasatori de gol şi la meciul precedent cu Spartak Moscova 2.