Fundaşul Marian Pleaşcă, dus de urgenţă la spital

Un jucător de la Pandurii, aflat în cantonament, a ajuns ieri la un spital din Antalya, după ce i-a venit rău în timpul unui antrenament. Este vorba de fundaşul Marian Pleaşcă. Acesta va fi trimis în ţară, pentru investigaţii suplimentare. Informaţia a fost confirmată de preşedintele pandurilor, Eugen Pârvulescu, care speră să nu fie vorba de o problemă gravă.

Ieri au venit şi veşti bune dinspre Antalya. Pandurii a câştigat ieri primul meci de verificare din Antalya, cu 1-0 în faţa formaţiei FC Zestafoni, prin golul marcat de Alex dos Santos în minutul 40, din penalty.

Antrenorul Cristi Pustai a mizat pe următorul unsprezece în prima repriză: Mingote - Unguruşan, Erico, Christou, Sipoto Bohale - Elton - Paulinho, Alex dos Santos, Distefano, Nicoară - Shamsin. În repriza a doua s-a folosit următoarea formulă: Stanca – Unguruşan (’60, Elton; ’75, Alex dos Santos), Mamele, Doru Bratu, Momcilovic - Anton, Breeveld, Buleică, Nistor, Ciucur - Bud.