Gorjul are trei medaliaţi la naţionalele de cadeţi

Pugiliştii cadeţi gorjeni care au luat parte în week-end la Campionatele Naţionale de Box de la Câmpulung Muscel au adus trei medalii pentru cluburile unde sunt legitimaţi. Astfel, doi cadeţi de la Minerul Mătăsari şi unul de la Clubul Sportiv Pandurii, pregătiţi de antrenorii Ion Drăghici şi Leontina Geică, au reuşit să câştige o medalie de aur şi două de argint. De la Mătăsari, Aurel Scarlat, la categoria +76 kg, l-a învins în finală pe Alexandru Lincă de la Metrorex, iar Nicolae Mateiu, la categoria 41,5 kg, a pierdut meciul din finală cu Sorin Pănoiu devenind vicecampion al României. La aceiaşi competiţie, Alexandru Denis Anghel, de la CS Pandurii, la categoria 54 de kg a devenit vicecampion naţional după se a pierdut în finală meciul cu  Mircea Bărăscu de la Năvodari.