Învinşi amical de CSM Vâlcea

Cel de-al doilea amical al celor de la Pandurii susţinut în weekend s-a încheiat cu un eşec. După ce vineri au învins pe Minerul Lupeni cu scorul de 3-1, sâmbătă Pandurii au pierdut meciul cu CSM Vâlcea, scor 1-2.  Ambele partide s-au disputat pe terenul sintetic de la Târgu unde s-au strâns în jur de 300 de spectatori.  După ce în meciul cu Minerul Lupeni a apelat doar la jucătorii nou transferaţi şi la rezervele care au evoluat  mai puţin în meciurile din Antalya, sâmbătă Cârşu s-a bataz pe titularii care l-au dezamăgit. În prima parte a meciului antrenorul Sorin Cârţu a trimis pe teren următoarea echipă: Stanca – Rusu, Rus, Chibulcutean, Cardoso – Simion, Stângă, Stancu, Păcurar – Vasilache, Piţurcă în partea a doua a jocului fiind trimişi pe teren: Mingote – Rusu, Rus, Chibulcutean, Cardoso – Vasilache, Stângă, Păcurar, Hidişan – Piţurcă, Simion. Au mai jucat: Martinovic, Luţu, Pârvu, Tilincă, Murgan.

Scorul a fost deschis de Pandurii în minutul 15 de Păcurar din lovitură de la  11 metri, Vâlcea egalând în minutul 25  prin Câju care a înscris şi cel de-al doilea gol al echipei sale în minutul 44.