Meciurile din Cupa României, pe 1 aprilie

Meciurile din 16-imile fazei judeţene a Cupei României, programate a se disputa duminică, 1 aprilie 2018, se vor disputa cu începere de la ora 13:00, anunţă AJF Gorj.

Jocurile din şaisprezecimile Cupei României se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

În situaţia în care după 90 de minute de joc rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu 2 reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute până la prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungire egalitatea se menţine, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare. (A.A.)