Medalii la atletism

La Bucureşti a avut loc recent Campionatul Naţional de Atletism pentru Juniori 2, competiţie în care două atlete de la CS Pandurii au reuşit să obţină rezultate bune. Astfel, Andreea Pîşcu a ocupat locul 2 în proba de 800 metri, dar şi locul 3 în proba de 1.500 metri, două rezultate notabile pentru sportiva de perspectivă a celor de la Pandurii. O altă tânără speranţă de la Pandurii, Adina Amzucu a reuşit să ocupe locul 3 în proba de hexatlon, probe combinate. Este a şasea medalie de bronz în 2013 pentru sportiva antrenată de Ion Bură. În proba de 800 metri masculin, atletul celor de la LPS Tg-Jiu, Mădălin Gheban, a obţinut locul 3. Acelaşi Gheban a alergat chiar mai bine în proba de 1.500 metri şi a ocupat locul 2.