Oficial, nu le merge prea bine !

Pandurii nu se descurcă deloc în amicalele din Antalya. Au pierdut aseară testul cu sârbii de la Novi Pazar, scor 1 la 2. Şi asta după ce oamenii lui Grigoraş fuseseră învinşi de muntenegrenii de la Zeta (0-3) şi remizaseră chinuit cu ungurii din liga a doua de la MTK Budapesta (3-3). Grigoraş a folosit iarăşi o formulă inedită de echipă în prima repriză contra sârbilor iar aceştia au profitat. Novi Pazar, locul 14 în SuperLiga din Serbia, a condus cu 2-1 la pauză după o repriză în care gorjenii au înscris prin Tătaru după o fază fixă şi au ratat un penalty prin Lemnaru. E al doilea penalty ratat de panduri în două meciuri consecutive, după cel al lui Pintilii din meciul cu ungurii de la MTK. Unguruşan şi Matulevicius acuză unele probleme medicale şi nu au putut fi folosiţi la acest meci în timp ce Brata şi Băcilă se pregătesc încă separat de echipă.

Pandurii I repriză: Lazar - Popete, Rada, Tătaru, Neagu - Bucur, Avramescu, Cristea - Roberto Dumitru, Grigoraș, Lemnaru.

Pandurii II repriză:  Mingote - Unguru, Viera, Cardoso, Vlad - Nistor, Pintilii, Voiculeț - Maxim, Batin, Ats Purje.