Pandurii joacă primul meci oficial al sezonului în Cupa României

Pandurii Târgu Jiu a renunţat să joace în Liga 3 dar nu şi în Cupa României, acolo unde FRF a programat deja echipa din Târgu Jiu. Meciul este programat la mijlocul săptămânii viitoare iar adversarul din cupă este Jiul Petroşani.

Miercuri, 17 august, Pandurii Târgu Jiu are programat primul meci oficial din noul sezon, nu în campionat ci în Cupa României. În faza 1 a competiţiei naţionale Cupa României echipa din Târgu Jiu trebuie să se deplaseze la Petroșani pentru meciul cu Jiul, echipă care era dată deja calificată de presa centrală după ce s-a aflat că Pandurii s-a retras din Liga 3. Între timp însă Pandurii s-au reunit sub comanda antrenorului Florin Bejinaru, din lot făcând parte juniori care au evoluat sezonul trecut la grupa de Under 19 ani dar şi la prima echipă, precum şi juniori mai mici de la cealaltă grupă de republicani. Nu este exclus ca aceeaşi echipă care se va deplasa la Petroşani să joace apoi în continuare în Liga 4.

Program meciuri Turul 1 Cupa României, ediția 2022-2023:

Viitorul Darabani – Bucovina Rădăuţi

Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava

Sporting Juniorul Vaslui – Hușana Huși

CSM Bacău – Dinamo Bacău

Sporting Lieşti – Aerostar Bacău

CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău

Sportul Chiscani – Viitorul Ianca

CS Făurei – Recolta Gheorghe Doja

CSM Feteşti – Agricola Borcea

Axiopolis Cernavodă – Gloria Albeşti

ACSM Olteniţa – Înainte Modelu

Dunărea Turris – CSM Alexandria

Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori

ACSO Filiaşi – Vediţa Coloneşti

Real Bradu – Unirea Bascov

Atletic United Ploieşti – Flacăra Moreni

CSO Plopeni – CS Blejoi

Kids Tâmpa Braşov – KSE Târgu Secuiesc

SR Braşov – Olimpic Cetate Râşnov

Minerul Costeşti – Flacăra Horezu

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şimian

CSM Jiul Petroşani – Pandurii Târgu Jiu

Progresul Ezeriş – Voinţa Lupac

CSM Lugoj – Aurul Brad

Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov

Frontiera Curtici – Progresul Pecica

Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova

Luceafărul Oradea – Crişul Chişineu Criş

Crişul Sântandrei – Lotus Băile Felix

Unirea Alba Iulia – CS Ocna Mureş

Sticla Arieşul Turda – Viitorul Cluj

Sănătatea Cluj – Minerul Ocna Dej

Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău

Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare

Avântul Reghin – Gloria Bistriţa Năsăud

ACS Târgu Mureş – Unirea Ungheni

Vizualizări: 1,103

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: