Ştiinţa Turceni rămâne lider

Ştiinţa Turceni rămâne lider la judeţ şi după etapa a şasea. Trupa lui Cojocaru s-a impus cu 2 la 0 într-o deplasare grea, la Sadu. Golurile au fost marcate în prima repriză de Stroe şi Gîlceavă. Nici contracandidatele celor de la Turceni nu au stat degeaba. Gilortul Cărbuneşti avea deja 6 la 0 la pauză cu Fărcăşeşti, moment în care oaspeţii nu au mai putut continua partida din lipsă de efectiv. Fostul atacant al celor de la Ralbex şi cândva dat pe lista lui Mititelu pentru U Craiova, Adi Tarhat, a marcat o dublă. Campioana en titre, Petrofac Ţicleni s-a impus şi ea cu un clar 5 la 1 în faţa celor de la Minerul Mătăsari II. Fostul pandur, Adi Popescu a reuşit o dublă, la fel şi Bugă în timp ce vârful Berescu a marcat şi el o dată. Cele 3 candidate la un loc de baraj sunt despărţite acum de 3 puncte în clasament. Etapa viitoare programează al doilea derby la judeţ, cel dintre Turceni şi Cărbuneşti. În primul astfel de duel, Ţicleni s-a impus acasă în faţa Cărbuneştiului cu 2 la 1.

Rezultate, etapa a 6-a:

Petrofac Ţicleni – Minerul II Mătăsari                5-1

Parângul Sadu – Ştiinţa Turceni                         0-2

Gilortul Tg-Cărbuneşti – Vulturii Fărcăşeşti               6-0 (meci întrerupt la pauză)

Internaţional Băleşti – Ştiinţa Hurezani              2-0

Flacăra Amaradia – Inter Bîlteni                        1-1

Viitorul Negomir – Unirea Cruşeţ                      0-1

Energetica Tismana – Petrolul Stoina                          4-1