Victorie pentru Pandurii în amicalul cu Jiul Rovinari

Pandurii a reuşit să se impună în cel de-al doilea meci de pregătire din perioada de iarnă. După ce a încheiat la egalitate primul amical cu Vulturii Fărcăşeşti, jucătorii de la  Pandurii au întâlnit miercuri, pe Jiul Rovinari, pe care au învins-o cu scorul de 4-1.

Pandurii a reuşit prima victorie din perioada de pregătire, impunându-se clar în meciul cu o altă formaţie de Liga 4, Jiul Rovinari. Scorul a fost 4-1, după ce la pauză cei de la Jiul au condus cu 1-0. Antrenorii oaspeţilor, Liţoiu şi Voinea, doi foşti panduri, au schimbat întreaga echipă  după pauză, la fel ca şi antrenorul gazdelor Călin Cojocaru, care a  menţinut pe teren doar doi jucători din prima repriză, schimbând apoi restul echipei.

Jiul  Rovinari a început repriza a doua cu un autogol, dubă o  bâlbă a apărării, după care jucătorul menajat de Cojocaru la primul amical, Andrei Şendroiu, a marcat de două ori şi a dat o pasă de gol pentru reuşita lui Stan, un alt jucător aflat acum în probe la Pandurii.